Hírek
2020. Július 23. 18:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a véradásra felhívó kampány
Újabb ismert művészek bevonásával folytatódik csütörtöktől augusztus végéig az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt véradásra felhívó kampánya,
hogy a következő hetekben is folyamatosan biztosított legyen a vérkészítményre szoruló betegek ellátása.
A két szervezet az MTI-hez eljuttatott közös közleményében azt írta, a nyári hónapokban minden évben csökken a véradók aktivitása, idén pedig az is nehezíti a helyzetet, hogy a koronavírus-járvány enyhülésével újraindult az élet az egészségügyi intézményekben, így nőtt a vérkészítmények iránti igény.
Ezúttal Dobos Evelin, Fehérvári Gábor Alfréd (Freddie), Péterfy Bori, Pikali Gerda és Pindroch Csaba állt személyes példamutatással a véradás ügye mellé.
"Az élet nem játék! Adj vért!" elnevezésű kampány ideje alatt vért adók között nyereményeket sorsolnak ki.
Véradás előtt érdemes tájékozódni a közeli véradóhelyszínekről és az időpontokról a www.ovsz.hu vagy a www.veradas.hu weboldalon. A kampányról bővebben a www.ovsz.hu/az-elet-nem-jatek honlapon lehet olvasni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából
Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.

