Hírek
2020. Május 01. 09:02, péntek | Helyi
Vizsga előtt és után is fertőtlenítenek
A jogszabály szerint 10 fő ülhetne egy teremben, a Vályiban azonban úgy döntöttek, hogy 5 diákot ültetnek csak be egyszerre, így 7 teremben zajlanak majd a vizsgák.
A Szekszárdi SZC Vályi Péter Szakképző Iskolája és Kollégiumába is megkezdődnek az érettségik május 4-én reggel. Furján Katalin, az iskola igazgató feladatokat ellátó általános igazgatóhelyettese elmondta: náluk 31 tanuló írja meg írásbeli vizsgáit, a legnagyobb termekben. Három tanuló élt azzal a lehetőséggel, hogy nem most, hanem ősszel teszi le az érettségit. A jogszabály szerint 10 fő ülhetne egy teremben, a Vályi azonban úgy döntött, hogy 5 diákot ültet csak be egyszerre, így 7 teremben zajlanak majd a vizsgák. A rendkívüli körülmények között készenléti teremmel is készülnek. Minden diák személyre szóló vizsgabehívót kapott előzetesen, amiből megtudhatta, pontosan hova kell mennie. A beléptetésnél az iskola technikai dolgozói segítenek majd, kézfertőtlenítés után csak célirányosan a vizsgaterembe mehetnek a diákok, és hangos bemondón keresztül történik a vizsgaszabályokról való tájékoztatás. A termek előzetes fertőtlenítését az iskola dolgozói elvégezték, és minden egyes vizsga után Tamási Város Önkormányzatának jóvoltából délutánonként ózonos fertőtlenítés zajlik. A szótárakat, atlaszokat, melyeket a vizsgázók használhatnak, szintén fertőtlenítették. A diákok és a felügyelő tanárok egyaránt maszkot és kesztyűt kapnak. A kész dolgozatok felvételére is külön szabályok vonatkoznak: a tanárok csak azután vihetik őket haza kijavítani, miután 24 órára karanténba helyezték a papírokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 07:49, csütörtök | Helyi
Orvvadászattal gyanúsítanak egy szakcsi férfit
Orvvadászat és egyéb bűncselekmények alapos gyanújával hallgattak ki a dombóvári rendőrök egy vadászengedéllyel rendelkező szakcsi férfit.
2026. Május 07. 10:26, csütörtök | Helyi
Az Év Tolna Vármegyei Rendvédelmi Alkalmazottja
Nagyné Ferencz Lívia rendvédelmi igazgatási alkalmazott érdemelte ki az elismerő címet Tamásiból.
2026. Május 05. 20:42, kedd | Helyi
Állásbörzét szerveznek május 13-án Dombóváron
A Tolna Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztálya 2026. május 13-án, 9:00 órai kezdettel állásbörzét szervez Dombóváron, a Művelődési Házban.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
