Hírek
2023. Február 27. 09:12, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Fél órán át ütlegelte magatehetetlen férjét

A Győri Fellebbviteli Főügyészség az elsőfokú ítélet helybenhagyását indítványozta abban az ügyben, amelyben a feleség megölte magatehetetlen férjét.
A tényállás szerint a 81 éves férfi és a 74 éves nő 1983. óta házasságban éltek. A férfi 2021 májusára betegségei és balesete miatt mozgásképtelenné vált, vele kommunikálni nem lehetett. A többféle megbetegedésben szenvedő nő ápolta a férjét, ami azonban egyre nagyobb megterhelést jelentett számára, ezért lakókörnyezetük elhanyagolt, a férfi ápolatlan volt.
Az ittas asszony 2021. július 13-ról 14-re virradó éjszaka az ellenállás kifejtésére képtelen férjét egy felmosónyéllel és egy bottal bántalmazni kezdte. A nő legalább fél órán keresztül ütlegelte a férje fejét, felsőtestét.
A férfi a helyszínen meghalt. Halálának oka a bántalmazás következtében kialakult traumás és vérzéses sokk volt.
A Szombathelyi Törvényszék a nőt különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt 12 év fegyházbüntetésre, 8 év közügyektől eltiltásra ítélte. Megállapította, hogy a nő – a törvény értelmében – feltételes szabadságra nem bocsátható.
Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a nő és a védője felmentésért fellebbeztek. A fellebbviteli főügyészség álláspontja szerint a kiszabott büntetés kellően szigorú, enyhítése nem indokolt.
Az ügyben másodfokon a Győri Ítélőtábla fog dönteni.
Fotó: Youtube - 112 Press
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 29. 08:58, szombat | Belföld
Külügyi szóvivő : Nincs magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek
A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nincsen magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek - nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek pénteken.
2025. Március 28. 07:56, péntek | Belföld
Gazdaság: Máris csökkentette idei várakozásait a jegybank
Februárban elérte az infláció a csúcsát, 2025-ben átlagosan 4,5-5,1 százalék között lesz a fogyasztói árak növekedése, és 2026 elején mérséklődik ismét a jegybanki toleranciasávba
2025. Március 28. 07:55, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódott a talajok feltöltődése
Az elmúlt héten csökkent a csapadékhiány, még pár napig folytatódik a talajok feltöltődése, majd szárazabb időszak kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Március 28. 07:47, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség novemberben
A kormány 4,5 százalékos inflációval számol, így novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.