Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2020. Február 11. 18:01, kedd | Életmód
Forrás: mti

Fel kell készíteni a gyerekeket a biztonságos internetezésre a szakértők szerint

Fel kell készíteni a gyerekeket a biztonságos internetezésre a szakértők szerint

A biztonságos internetezésre fel kell készíteni a gyerekeket - hívta fel a figyelmet a Funside School informatikai iskola a biztonságos internet napja (Safer Internet Day) alkalmából kedden.

Az MTI-nek küldött közleményben kiemelik: a teljes tiltás és a végtelen megengedés sem megoldás. A szakértők szerint fontos, hogy bizalmi kapcsolat alakuljon ki a szülők és a gyerekek között. Amikor új alkalmazás vagy játék kerül a gyerekek látóterébe, fel kell térképezni az oldalt, a javasolt korhatárt.

A legelterjedtebb videomegosztón, a Youtube-on egy kattintással megoldható, hogy bizonyos tartalmak ne kerülhessenek a gyerekek elé - írták.

A szakértők azt is javasolják, hogy a gyerekek telefonján kapcsolják be az iOS vagy az Android szülői felügyeletét, amelyben beállíthatók a telefonálásra használható időintervallumok, éjszakai tiltások, és az alkalmazások egyenként engedélyezhetők vagy tilthatók bizonyos időszakokban.

Február 11-én, a biztonságos internet napján a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) felkérésére hatóságok, informatikai cégek, civil szervezetek és gyerekek fognak össze, hogy a felhívják a figyelmet a biztonságosabb és jobb internetezés fontosságára és alapvető szabályaira.

Címkék: biztonság, internet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:54, szerda | Életmód

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat

2026. Január 07. 07:51, szerda | Életmód

Meghalt Tarr Béla

Életének hetvenegyedik évében, kedden meghalt Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, többek közt a Sátántangó és a Werckmeister harmóniák című filmek alkotója

2026. Január 06. 07:22, kedd | Életmód

Az énekes rigó az év madara 2026-ban

Az énekes rigó lett az év madara 2026-ban a lakossági internetes szavazás eredményeképpen - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn az MTI-vel.