Hírek
2016. November 21. 15:31, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Februárig biztos rács mögött marad a Teréz körúti robbantás gyanúsítottja

Továbbra is előzetes letartóztatásban marad a budapesti Teréz körúti robbantás gyanúsítottja - közölte a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-vel.
Közleményük szerint a Budai Központi Kerületi Bíróság 2017. február 21-ig hosszabbította meg annak a férfinak az előzetes letartóztatását, aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy szeptember 24-én egy budapesti belvárosi járdaszakaszon robbantást követett el, amelynek következtében az ott járőrszolgálatot teljesítő két rendőr súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett.
A gyanúsított ellen a Központi Nyomozó Főügyészség nyomoz előre kitervelten, több ember és hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés kísérlete és más bűncselekmények gyanúja miatt.
A Fővárosi Törvényszék bírói tanácsa a gyanúsított és védője által az előzetes letartóztatás megszüntetésére és enyhébb kényszerintézkedés alkalmazására tett indítványt múlt pénteken elutasította.
A döntés indokai között szerepelt, hogy a gyanúsított terhére rótt bűncselekmény megalapozott gyanúja továbbra is fennáll, azt a rendelkezésre álló bizonyítékok alátámasztják.
A bírói tanács határozatában hangsúlyozta, hogy a bizonyítottság esetén kiszabható büntetés mértéke, a gyanúsított bizonytalan egzisztenciális körülményei, valamint a házkutatás során lefoglalt tárgyak - a tervezett nyomozati cselekmények eredményes lefolytatása érdekében, s az eljárás jelenlegi szakaszában - a legszigorúbb kényszerintézkedés alkalmazását továbbra is indokolják a gyanúsítottal szemben.
A végzés nem jogerős - olvasható a törvényszéki közleményben.
Szeptember 24-én éjjel robbantottak a főváros VI. kerületében, a Teréz körúton egy földszinti üzlethelyiségnél, két rendőr megsérült, egyikük életveszélyesen.
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes alelnöke, Németh Szilárd a testület múlt szerdai ülésén azt mondta: teljesen biztos, hogy a rendőrök a Teréz körúti robbantót fogták el, az ügy teljes felgöngyölítése és megoldása célegyenesben van. Németh Szilárd az ügyészségi tájékoztatásra hivatkozva közölte: az elkövető a rendőrség mint intézmény ellen hajtott végre tervezett és előkészített támadást.
A fideszes politikus azt is elmondta: a gyanúsított nem működik együtt a hatóságokkal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld
Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon
Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben
Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.
2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld
OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását
Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.