Hírek
2018. Június 07. 08:16, csütörtök | Helyi
Fábián Janka lesz a könyvtár vendége
Zajlanak az Ünnepi Könyvhét programjai, ma este 18 óra kezdettel Fábián Janka látogat el a tamási Könnyü László Könyvtárba.
A történelem szakon végzett írónő nosztalgikus történelmi regényei a magyar romantikus regényirodalom legszebb hagyományait idézik. Nem véletlenül lett az ország egyik legkedveltebb kortárs írónője Fábián Janka. Utolsó, nagy népszerűségnek örvendő trilógiájával, az 1700-es évekbe kalauzolja vissza az olvasót, 1735-be, amikor az utolsó nagy boszorkányüldözési hullám Magyarországra is elér. Az esztergomi pékmester tizenöt éves lánya, Sárosi Felícia végignézi, ahogy szeretett nagynénjét meghurcolják, majd kivégzik. Halála előtt a szép Sárosi Kata súlyos titkot bíz a lányra... a boszorkányok örökségét. Közben zajlik a háború az osztrák örökségért, ami Prága felszabadításával és Mária Terézia cseh királynővé koronázásával sem ér véget, és Felícia kötelességének érzi, hogy a maga eszközeivel segíteni próbáljon a szenvedőkön - még akkor is, ha emiatt gyanúba keveredik, és a királynővel lassan kialakuló barátságát is kis híján elveszíti... Mágia, bűbáj és boszorkányság – ezekről a témákról lesz szó, és a megjelent népszerű könyvekről maga az írónő, Fábián Janka mesél ma a tamási könyvtárban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 19:50, kedd | Helyi
Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban
Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.
2026. Február 13. 11:00, péntek | Helyi
Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar
A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!
2026. Február 12. 10:01, csütörtök | Helyi
„Biztonságos számlára” utaltattak a csalók közel kétmilliót egy tamási nővel
A napokban tett feljelentést a Tamási Rendőrkapitányságon az a helyi nő, akit telefonon keresett meg egy ismeretlen, aki banki ügyintézőnek adta ki magát.
2026. Február 09. 20:07, hétfő | Helyi
Fellökte egy autós a szabálytalan kerékpárost Tamásiban
Február 6-án, pénteken röviddel kilenc óra előtt Tamásiban történt egy sérüléses baleset.

