Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2012. Május 07. 07:21, hétfő | Sport
Forrás: mno.hu / MTI

Erőss Zsolt feladta a csúcstámadást

Erőss Zsolt feladta a csúcstámadást

Erőss Zsoltnak is le kellett mondania Annapurna megmászásáról: a hegymászó vasárnap reggel próbálkozott meg a csúcstámadással, de vissza kellett fordulnia – tájékoztatta vasárnap az MTI-t Vincze Szabolcs sajtófőnök.

A 2012-es magyar expedíció március 28-án indult el a 8091 méter magas Annapurna meghódítására. Erőss Zsolton kívül Kollár Lajos, Mécs László és Horváth Tibor, a Magyarok a Világ Nyolcezresein expedíciós sorozat tagjai vállalkoztak a veszélyesnek tartott hegy megmászására.

Erőss Zsolt egy többtagú nemzetközi csoporttal szombat éjjel indult el a négyes számú, csúcstámadó táborból, de hamarosan a visszafordulás mellett döntött, és megkezdte a leereszkedést a hegyről. Horváth Tibor már szombaton délután a 6800 méter magasan lévő hármas táborból indult el lefelé. Közben Mécs László az alaptáborból az 5500 méter magasban fekvő kettes táborba indult, hogy ott találkozzon a két hegymászóval.

„Valószínűleg már nem lesz több lehetőség újabb csúcstámadásra” – mondta Vince Szabolcs, aki szerint a hegyen uralkodó időjárási körülmények nem teszik lehetővé az akciót.

Egy 2007-es kimutatás szerint a Föld legmagasabb hegyei között az Annapurna a legveszélyesebb, itt az alpinisták 40,8 százaléka veszti életét, a legkevésbé veszélyes pedig a Cso-Oju, ahol a kockázat 1,8 százalék. Az Annapurna csúcsára 148 hegymászó jutott fel, s közülük 58 nem tért vissza, 37-ük életét lavina oltotta ki.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 15:00, szerda | Sport

A következő szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit

A következő, 2026-2027-es szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit - tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.

2026. Július 12. 09:04, vasárnap | Sport

Vb-2026 - A címvédő Argentína emberelőnyben, de a hosszabbításban gyűrte le a svájciakat

A címvédő argentin válogatott csaknem egy órán keresztül emberelőnyben játszva, hosszabbítás után 3-1-re legyőzte a svájci csapatot a labdarúgó-világbajnokság Kansas Cityben rendezett negyeddöntőjében.

2026. Július 12. 09:02, vasárnap | Sport

Bellingham duplájával az angol válogatott Norvégiát kiejtve elődöntős

Az angol válogatott Jude Bellingham duplájával hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a norvég csapatot szombaton a labdarúgó-világbajnokság Miamiban rendezett negyeddöntőjében.

2026. Július 11. 09:28, szombat | Sport

Vb-2026 - A Belgium elleni negyeddöntőből is Merino lőtte tovább a spanyolokat

A spanyol válogatott hajrában szerzett góllal 2-1-re legyőzte a belga csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság Los Angeles-i negyeddöntőjében.