Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2019. Május 26. 23:51, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

EP-választás: Fidesz-KDNP 13, DK 4, Momentum 2, MSZP-Párbeszéd 1, Jobbik 1 mandátum

EP-választás: Fidesz-KDNP 13, DK 4, Momentum 2, MSZP-Párbeszéd 1, Jobbik 1 mandátum

Az Európai Parlament magyar tagjainak választásán a Fidesz-KDNP 13, a Demokratikus Koalíció 4, a Momentum Mozgalom 2, az MSZP-Párbeszéd és a Jobbik 1-1 mandátumot szerzett

- ismertette a választás előzetes eredményét 99,9 százalékos feldolgozottság mellett a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke vasárnap késő esti sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Pálffy Ilona kérdésre válaszolva elmondta: a még meg nem számolt, körülbelül hatvanezer külképviseleti és levélszavazat várhatóan nem befolyásolja a választás eredményét.

Közölte: a Fidesz-KDNP 1 777 757 voksot kapott (52,14 százalék), a DK 554 286-ot (16,26 százalék), a Momentum Mozgalom 338 314-et (9,92 százalék), az MSZP-Párbeszéd 227 786-ot (6,68 százalék), a Jobbik 219 539 szavazatot (6,44 százalék) kapott. Nem érte el az ötszázalékos küszöböt a Mi Hazánk Mozgalom (113 529 voks, 3,33 százalék), a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (89 635 voks, 2,63 százalék), az LMP (74 554 voks, 2,19 százalék) és a Magyar Munkáspárt (14 385 voks, 0,42 százalék).

Pálffy Ilona felhívta a figyelmet arra, hogy külképviseleteken leadott mintegy 20 ezer szavazat és még 40-45 ezer levélszavazat nem szerepel ebben az összesítésben, azokat a szavazatokat a jövő héten számlálják össze, miután megérkeztek az NVI-be.

Az NVI elnöke megköszönte a választás lebonyolításában részt vevők munkáját.

Rádi Péter, a Nemzeti Választási Bizottság elnöke a sajtótájékoztatón közölte, a bizottsághoz nem érkezett beadvány választásnapi jogsértéssel kapcsolatban, a testület korábban érkezett jogorvoslati kérelmeket bírált el délutáni ülésén.

Hangsúlyozta: a választás magas részvétel mellett, rendben folyt, a választópolgárok demokratikus jogukat gyakorolni tudták, összességében különösebb jogsértésről, rendkívüli eseményről nem érkezett bejelentés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.