Hírek
2018. Augusztus 04. 08:32, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Első- és másodfokú figyelmeztetések vannak érvényben
Két megyére másodfokú, az ország többi területén elsőfokú figyelmeztetést adott ki szombatra a tartós hőség miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: a napi középhőmérséklet az ország nagy részén 25 Celsius-fok felett, északnyugaton 27 fok körül valószínű.
Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyében van érvényben másodfokú figyelmeztetés.
Az előrejelzés szerint napos idő várható gomolyfelhőkkel, legfeljebb néhol délen alakulhat ki futó zápor. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet délután 30-34 fok között valószínű. Késő estére 22-29 fok közé hűl le a levegő.
A következő napokban is folytatódik a hőség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

