Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2024. Március 13. 15:14, szerda | Helyi

Elkezdődött a motoros szezon

Elkezdődött a motoros szezon

Egyre több a motoros az utakon. A rendőrség munkatársai azt kérik tőlük, készítsék fel magukat és a járműveket is a balesetmentes szezon érdekében.

Ahogy beköszöntött a tavaszias időjárás, és napról napra melegszik az idő, egyre több motoros dönt úgy, hogy előveszi a kétkerekűjét, így ilyenkor ugrásszerűen megnő az utakon a motorosok száma. Komlósiné Kiss Anett, a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta, hogy esetükben jóval nagyobb a baleseti kockázat, mint a gépkocsi sofőröknél, hiszen nem védik őket olyan passzív biztonságtechnikai eszközök – biztonsági öv, légszák, karosszéria – mint például az autósokat. A szóvivő hozzátette, hogy a motorkerékpáros balesetek bekövetkezésének több oka is van, de a legnagyobb rizikófaktort az emberi tényezőben kell keresni. Sokszor ugyanis a motorosok a képességeiket túl-, gépük teljesítményét pedig alulbecsülik. Vezető baleseti okok évek óta a sebesség nem megfelelő megválasztása, az elsőbbségi jog meg nem adása, az irányváltoztatás szabályainak be nem tartása és a szabálytalan előzés. Emiatt is nagyon fontos, hogy néhány hónapnyi vezetés kihagyása után magukat és kétkerekű járműveiket is készítsék fel a közlekedésre. A Tolna vármegyében szolgáló motoros járőrök március 4-én megkezdték a szezont, és egy egész napos tréning során készültek fel a következő hónapok feladataira. Motorjaikat szervizelték, majd előbb a tanpályán, utána pedig a forgalomban is megtették az év első kilométereit. Arra kérik a motorosokat, hogy ők is készüljenek fel, hogy szezonjuk balesetmentes legyen. Azt tanácsolják, hogy kizárólag kifogástalan műszaki állapotú motorral induljanak útnak. Használjanak megfelelő védőfelszereléseket, és ne feledjék, a megfelelő minőségű bukósisak viselése is csökkentheti a sérülések kockázatát. Ne megszokásból, rutinból vezessenek! Mindig fokozott figyelemmel menjenek bele egy-egy előzésbe vagy kanyarodásba! Nagyon fontos, hogy minden esetben az út-, terep-, és látási viszonyoknak megfelelően válasszák meg sebességüket.

Címkék: tolna

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi

Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden

Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.

2026. Július 01. 09:24, szerda | Helyi

Véradás Tamásiban, karjukat nyújtották a rendőrségi dolgozók

A Szekszárdi Területi Vérellátó Központ a Tamási Rendőrkapitányság épületébe szervezett kiszállásos véradást június 29-én.

2026. Június 25. 12:00, csütörtök | Helyi

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

2026. Június 24. 21:57, szerda | Helyi

Tűzeset Nagykónyiban - Körbálák égtek Medgyespusztán

Négyszáz nagy méretű körbála égett 06.23-án, kedden éjjel Nagykónyiban, Medgyespusztán.