Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2019. Július 18. 15:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Elítélték a szurkáló utast

Elítélték a szurkáló utast

Négy és fél év szabadságvesztésre ítélték azt a férfit, aki tavaly részegen megszúrt egy buszvezetőt – tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-it.

A közlemény szerint az 51 éves elkövető tavaly nyáron ittas állapotban cigizett a 70-es trolin, ezért a járművezető felszólította, hogy hagyja el a buszt. A férfi leszállt, de hirtelen visszafordult, és bicskával karon szúrta a sofőrt, aki könnyű sérüléseket szenvedett.

A rendőrök rövid időn belül elfogták a férfit, aki ellen az ügyészség felfegyverkezve elkövetett, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és súlyos testi sértés kísérlete miatt emelt vádat a Pesti Központi Kerületi Bíróságon.

Az elsőfokú bíróság a váddal egyezően mondta ki a férfi bűnösségét, és 4 év 6 hónap börtönre ítélte. Az ügyészség súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett – írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.