Hírek
2022. Március 25. 12:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték a szalonnai emberölés vádlottjait
Összesen hetvenöt év szabadságvesztésre ítélte a Miskolci Törvényszék azt a négy embert, aki a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szalonnán különös kegyetlenséggel megölt egy asszonyt - közölte a bíróság az MTI-vel csütörtökön.
A tájékoztatás szerint a négy férfi elhatározta, hogy pénzt szerez a településen élő idős asszonytól. 2019. november 2-án este az ingatlant hátulról, a szántóföld felől megközelítve jutottak be előbb az udvarra, majd a lakóházba, ahol a nőt bántalmazni kezdték. Az asszony fejére egy vasrúddal több ütést mértek, és a tettlegességgel akkor sem hagytak fel, amikor a sértett már a földön feküdt. A vádlottak egyike az eszméletlen asszonnyal szexuális cselekményt végzett.
A sértett a helyszínen életét vesztette, halálát a fejére mért ütések következtében elszenvedett súlyos koponyasérülések okozták.
A törvényszék az első, a harmad- és negyedrendű vádlottat társtettesként, nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettében, míg a másodrendű vádlottat ezzel halmazatban szexuális erőszak bűntettében is bűnösnek találta. Az első és harmadrendű vádlottakat 18-18 év, a másodrendű vádlottat 19 év, a negyedrendű vádlottat 20 év szabadságvesztésre ítélte.
Az ügyész három munkanapot fenntartott az ítélettel szembeni jogorvoslati nyilatkozat megtételére, míg valamennyi terhelt fellebbezést jelentett be, így az eljárás a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik - olvasható a bíróság közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld
Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid
Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.
