Hírek
2020. Október 07. 08:54, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Elfogták egy embercsempész bűnszervezet vezetőjét - VIDEÓVAL
Elfogták egy embercsempész bűnszervezet vezetőjét, A. F. szír állampolgárt kedden a fővárosban - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda szerdán a police.hu oldalon.
A nyomozás adatai szerint a bűnszervezet tagjai 2019 októbere és 2020 januárja között a szerb-magyar határ térségéből legkevesebb 33 alkalommal szállítottak Magyarországról Ausztriába - főképp szír és afgán - illegális bevándorlókat . Alkalmanként három-hat embert vittek, és esetenként naponta többször is fordultak. A szállításért a szervezők emberenként 120-250 euró közötti összeget fizettek a sofőröknek - írták.
Az embercsempészés miatt az eljárást a Bács Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság indította 2020 elején, miután január 14-én Jakabszállás térségében elfogtak egy férfit, akinek a kocsijában öt szír illegális bevándorló volt. A rendőrök megállapították, hogy az embercsempész tevékenységét egy budapesti nő koordinálta; őt június 16-án fogták el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

