Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2015. Február 12. 11:20, csütörtök | Helyi
Forrás: TMKI, fotó: ng.hu

Elárasztotta a füst a házat

Elárasztotta a füst a házat

Vizes fával rakták meg a kazánt, a nagy mennyiségű füst nem tudott távozni a kéményen keresztül

- Február 10-én este hét óra után Nagykónyiban a Temető utca egyik családi házának helyiségeiből füst szivárgott. A tulajdonos a vegyes tüzelésű kazánt vizes fával nagyon megrakta, ezért a nagy mennyiségű füst a kéményen keresztül nem tudott távozni és elárasztotta az összes helyiséget - tudtuk meg a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól. - A helyszínre a tamási önkormányzati tűzoltók vonultak, akik átszellőztették a házat.

Ezúton is felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy tartsák be a tüzelés legfontosabb szabályait a hasonló, vagy ennél súlyosabb problémák elkerülésének érdekében. A szén-, fa-, vagy vegyes tüzelésű kályhákat csak aprított fával, papírral, illetve a kereskedelemben kapható alágyújtóssal gyújtsák be. Soha ne használjanak éghető folyadékot (pl. petróleum, gázolaj, benzin) a tűz élesztésére, mert súlyos robbanás és sérülés lehet a végeredmény! Ne használjanak vizes fát, és rendszeresen ellenőriztessék szakemberrel a kéményeket, tüzelő- és fűtőberendezéseket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:29, csütörtök | Helyi

Tamásiban egy bódult sofőr két balesetet is okozott

Tamásiban reklámtáblának, a 61-es főútról letérve fának ütközött egy ozorai férfi.

2026. Július 20. 09:37, hétfő | Helyi

Nagy Roxánát keresik a tamási rendőrök

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/191/2026. kör. számon körözési eljárást folytatnak Nagy Roxána eltűnése kapcsán.

2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi

A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.

2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi

Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden

Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.