Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2020. Április 29. 13:09, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Egyre több az álhír

Egyre több az álhír

Olyan sok álhír jelent meg az elmúlt időszakban, hogy már egy tendenciáról van szó

- mondta Deák Dániel, a XXI. Század Intézet elemzője szerda reggel a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában a koronavírus-járvánnyal összefüggésben.

Az elemző szerint az elszaporodó álhírek mögött egy összehangolt sajtótámadás áll, aminek az a célja, hogy a kormányzati intézkedésekbe vetett társadalmi bizalmat rombolja.

Deák Dániel szerint az is tendencia, hogy a balliberális vezetésű önkormányzatok folyamatosan "panaszkodnak", és azt állítják, hogy a kormány elveszi a forrásaikat.

Eközben - fűzte hozzá - a valóság mást mutat, hiszen például a gépjárműadó 1-2 százalékát teszi ki az önkormányzatok bevételeinek, s a kormányzati büdzsének sokkal nagyobb aránya megy el a járvány elleni védekezésre.

Ezen önkormányzatokra jellemző az is - mondta Deák Dániel -, hogy miközben magukra költenek, dolgozóikat fizetés nélküli szabadságra küldik.

Kitért arra is, hogy a lakosság többsége elfogadja és hatékonynak tartja a kormányzati intézkedéseket az álhírek terjesztése ellenére is.

Címkék: álhír

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.