Hírek
2020. Március 22. 16:48, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok - fotó:MTI/Bruzák Noémi
Egyre inkább a tömeges fertőzések felé tartunk, most mindenkinek megvan a maga dolga
A beazonosított koronavírus-fertőzések száma most már napról napra egyre emelkedik, arányaiban egy kicsit nő. Ebben a helyzetben mindenkinek megvan a maga dolga
– fejtette ki Müller Cecília országos tisztifőorvos a koronavirus.gov.hu oldalon
Hozzátéve, hogy az idősnek, a fiatalnak, a hatóságnak, az egyéneknek és mindenkinek, hiszen az egész világra és az egész országra kiterjedő járvány zajlik.
„Mindenkinek meg kell tenni, ami rajta múlik. Nincsenek elkülönült társadalmi csoportok, hanem mindnyájunkra nézve kötelezőek azok a szabályok, amelyek lassíthatják és a megbetegedésszámot alacsonyabbá tehetik. Hogyha betartjuk ezeket, akkor esélyünk van arra, hogy kisebb számú megbetegedéssel megússza Magyarország ezt a járványt, és akkor ellaposodik a járványgörbe és minden intézkedés, amit eddig tettünk idejekorán és arányosan azzal, amire éppen szükség volt, meghozza azt az eredményt, amelyet együtt, közös erőfeszítéssel teszünk” – részletezte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
