Hírek
2017. Szeptember 07. 09:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Egyre bővülnek az emberek elsősegélynyújtási ismeretei
A számos program és a média, valamint a közszereplők hathatós közbenjárására sokat javult a lakosság elsősegélynyújtással kapcsolatos ismerete az elmúlt években
- mondta az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában Toldi Ferenc, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) mentőtisztje.
Jelezte, a mentőszolgálaton kívül több szervezet, így például a Magyar Vöröskereszt is szervez elsősegélynyújtó tanfolyamokat, de már vannak telefonos applikációk is, amelyekkel a legfontosabb lépések elsajátíthatók.
Toldi Ferenc hozzátette, a tanfolyamokon szerzett elsősegélynyújtó ismereteket ideális esetben évente kellene felfrissíteni.
Az Európai Vöröskereszt Szervezetek 2000-ben történt kezdeményezésére minden év szeptemberének második szombatján rendezik meg az elsősegélynyújtás világnapját.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.
