Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2022. Október 19. 09:17, szerda | Belföld
Forrás: NAV

Egy rakás hamis terméket talált a NAV a gumiszervízben - Videó

Egy rakás hamis terméket talált a NAV a gumiszervízben - Videó

A NAV munkatársai internetes hirdetés alapján vizsgálódtak egy Győr-Moson-Sopron megyei gumiszerviznél.

A próbavásárolt felnikről nem kaptak nyugtát, a szervizben pedig ezerötszáz különféle hamis terméket találtak. A hamisítványokkal a becslés alapján ötmillió forint kárt okoztak a jogtulajdonosoknak.

Az adóellenőrök az egyik népszerű közösségi oldalon találkoztak egy magánszemély hirdetésével, amelyben felniket kínált eladásra. A kapcsolatfelvétel után a revizorok megtudták, hogy mindegy, milyen felnit választanak, a kínálatban ugyanis szinte minden autómárkához volt felnikupak. Négy darabos garnitúrát rendeltek kétszázezer forint értékben, amit személyesen egy megyei gumiszervizben vettek át, de nyugtát a vásárlásról nem kaptak. A jogsértés miatt a cég mulasztási bírságra számíthat.

Az ellenőrzésbe bekapcsolódtak a pénzügyőrök is, akik a Járműipari Forgalmazók Szellemi Tulajdon-védelmi Szakmai Egyesületének (JAF) szakértőjével közösen nagy mennyiségű hamisítványt, többek között felniket, felnikupakokat, emblémás matricákat találtak a szervizben, amiket lefoglaltak.

A NAV iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indított. A hamisítványokkal a becslés alapján ötmillió forint kárt okoztak a jogtulajdonosoknak.

Címkék: hamis termékek, márka, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.

2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld

Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.