Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2013. Május 22. 16:49, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Csütörtökön kezdődik a Stohl-könyv miatti polgári per

Csütörtökön kezdődik a Stohl-könyv miatti polgári per

Csütörtökön tartják annak a polgári pernek az első tárgyalását, amelyet jó hírnév megsértése miatt indított a Budapesti Fegyház és Börtön Stohl András színész és Szalai Vivien újságíró ellen a Magyar börtönpokol című könyvük miatt.

A Budapest Környéki Törvényszéken délután negyed kettőre kitűzött tárgyaláson valószínűleg a kereset előterjesztésére, illetve a felek meghallgatására kerül sor.
Koszta János, a törvényszék szóvivője március elején elmondta: a felperes annak megállapítását kéri, hogy a korábban öt hónapot börtönben töltő Stohl András és a színész ott szerzett élményeit könyvbe foglaló újságíró, Szalai Vivien a Magyar börtönpokol című kötet valótlan állításaival megsértette a Budapesti Fegyház és Börtön jó hírnévhez fűződő jogát.
A kereset szerint a tavaly ősszel megjelent könyv a felperes társadalmi megítélését is hátrányosan érinti. Mindezekért arra kérik a törvényszéket, hogy kötelezze nyilvános bocsánatkérésre és ötmillió forint nem vagyoni kártérítés egyetemleges megfizetésére az alpereseket (a pénzt alapítványoknak ajánlanák fel), és elvárják a kötet forgalmazásának betiltását is - tette hozzá a szóvivő.
Stohl András másfél évvel ezelőtt azért került a rács mögé, mert 2010. május 8-án a Budapestről Fót felé vezető úton gépkocsijával áttért a szemközti sávba, és összeütközött két szabályosan közlekedő autóval. A balesetben négyen sérültek meg, egyikük súlyosan. A színészt súlyos sérülést okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés miatt a bíróság tíz hónapos börtönbüntetésre ítélte, de jó magaviselete miatt öt hónap letöltése után, tavaly március 5-én feltételesen szabadult.
Stohl András a rácsok mögötti élményeiről börtönnaplót vezetett, ez alapján írta meg az Alexandra Kiadó gondozásában megjelent könyvet Szalai Vivien.

Címkék: Jog-bíróság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.