Hírek
2021. Július 10. 18:09, szombat |
Belföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti
Csak a nagykorú lakosság 48 százalékát oltották be Szerbiában
A teljes lakosság 38, míg a nagykorú lakosság mindössze 48 százalékát oltották be eddig Szerbiában, s ez nagyon messze van a kollektív immunitástól
- közölte Predrag Kon, az ország legismertebb járványügyi szakembere, a szerbiai válságstáb tagja szombaton.
A szakember szerint megrekedt az oltakozás, sokan a különböző összeesküvés-elméletek miatt nem akarják beoltatni magukat, s ez magas esetszámokhoz vezethet a közeljövőben a járvány újabb hulláma, illetve újabb variánsok megjelenése esetén.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szombatra 110-zel 717 403-ra, Koszovóban nyolccal 107 392-re, Észak-Macedóniában tízzel 155 770-re, Montenegróban 16-tal 100 430-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 15-tel 205 107-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában hárommal 7067-re, Észak-Macedóniában eggyel 5487-re, Montenegróban szintén eggyel 1620-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig kettővel 9708-ra emelkedett. Koszovóban nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma változatlanul 2266 maradt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
