Hírek
2021. Március 13. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Brutálisan megerőszakolt egy várandós nőt egy férfi Kistarcsán

A nyomozási bíró elrendelte a letartóztatását egy férfinak, aki a gyanú szerint kétszer megerőszakolt egy terhes nőt - tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék pénteken az MTI-t.
Az eljárás adatai szerint március 9-én a gyalogló sértettet a gyanúsított hátulról a nyakánál megragadta, egy mezőgazdasági területre vonszolta, letépte a ruháját és megerőszakolta. Amikor a nő megpróbált ellenállni, támadója a földre lökte, fojtogatta és ismét megerőszakolta. Ekkor a nő elmondta, hogy gyermeket vár és sikerült a gyanúsítottat letolnia magáról. Ezután a férfi többször megütötte a terhes nőt, majd elhagyta a helyszínt.
A Gödöllői Rendőrkapitányság szexuális erőszakkal gyanúja miatt nyomoz a férfi ellen.
Az ügyészség szerint a gyanúsított esetében fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, valamint feltehető az is, hogy ha szabadlábon marad, akkor megnehezítené a bizonyítást, ezért a legsúlyosabb kényszerintézkedést indítványozta.
A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája távmeghallgatás útján megtartott ülésen elrendelte a férfi letartóztatását április 12-éig.
A gyanúsított fellebbezett, így a végzés nem végleges, de végrehajtható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!