Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2011. Október 08. 07:25, szombat | Belföld
Forrás: OrintPress

Bővíthetik a végtörlesztők körét

Bővíthetik a végtörlesztők körét

Két hét múlva az Országgyűlés módosíthatja a végtörlesztésről szóló törvényt – árulta el Rogán Antal egy kereskedelmi televízió műsorában nyilatkozva.

Rogán Antal elmondása szerint a módosítás azoknak is előnyös lenne, akikre eddig – a bankok álláspontja szerint – nem volt érvényes a végtörlesztési törvény. A parlament gazdasági bizottságának elnöke arra csoportra utalt ezzel, amelyik kölcsöneit nem devizaalapon, hanem tényleges deviza formájában vette fel. A törlesztés szempontjából nincs jelentős különbség a két adósréteg között, hiszen az árfolyam váltakozás mindnyájukat egyformán sújtja, és sokan az igazi devizakölcsönt is forintosítva fizetik vissza. Rogán elmondta, a kormány megvizsgálja, hogy az eddigi körön kívül kiket veszélyeztet még az árfolyamkockázat – és két hét múlva rájuk is kiterjesztik majd a végtörlesztési törvényt.

A fideszes politikus arról nem beszélt, hogy mire számíthatnak a valós devizahitelüket adott pénznemben fizetők – az általános jellegű ígéret azonban nekik is kedvezhet: ha fizetésüket forintban kapják meg, a törlesztéshez minden hónapban devizát kell vásárolniuk, tehát az ingadozás rájuk nézve is hátrányos, írja az Index.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint