Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2019. Július 26. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI – Fotók: MTI/Rosta Tibor

Bob Dylan képzőművészeti alkotásaiból nyílik kiállítás Szegeden

Bob Dylan képzőművészeti alkotásaiból nyílik kiállítás Szegeden

Bob Dylan félszáz képzőművészeti alkotásából nyílik kiállítás Életem az utca, ahol járok címmel pénteken a szegedi Reök-palotában.

Nátyi Róbert művészettörténész a tárlat anyagát bemutató csütörtöki sajtóbejáráson elmondta, hogy a kiállítás része a központ nemzetközileg is ismert művészeket bemutató sorozatának. Noha maga Bob Dylan elsősorban nem képzőművészként, hanem zenészként, költőként ismert, megkerülhetetlen alakja a 20. század kultúrájának.

A prágai Gallery of Art több száz darabos kollekciójából válogatott ötven alkotás vázlatai a zenész 1989 és 1992 közötti amerikai turnéja során születtek. A vázlatokból festmények, majd azokból grafikai munkák készültek. Bob Dylan a koncertek közötti utazása során elkapott tájak, nagyvárosi látképek és az élet hétköznapi pillanatai elevenednek meg rajtuk - közölte a kiállítás kurátora.

A szakember szerint a képek ugyanazzal a lendülettel, magabiztossággal telített sallangmentes, erőteljes alkotások, mint Bob Dylan zenéi. Erőteljes analógiák fedezhetők föl a képzőművészeti alkotások és a zenék között. Szinte ugyanúgy komponálja képeit, mint a dalait, hasonló hatásokra épít - tette hozzá.

A Magyarországon először bemutatott kollekció képeinek témái magukért beszélnek: csendéletek, utcaképek, klasszikus tájképek, portrék és aktok láthatók a kiállításon. A művész hol élénk, hol pasztell színekkel, dinamikus vonalvezetéssel és expresszív kompozíciókkal mutatja be az általa ábrázolni kívánt világot. Az alkotásokon egyaránt megfigyelhető az impresszionisták térfelfogása, a 20. század eleji expresszionistáktól átvett színhatások, némely képen pedig a hiperrealizmusba hajló ábrázolásmód is - közölte Nátyi Róbert.

Az Életem az utca, ahol járok című tárlat szeptember 22-ig látható Szegeden.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint