Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2013. December 08. 18:00, vasárnap | Helyi
Forrás: TMKI

Bevetésre készek a járási mentőszervezetek

Bevetésre készek a járási mentőszervezetek

December 7-én került sor a járási mentőcsoportok rendszerbe állító gyakorlatára és ünnepélyes eskütételére. Tamásiban is megalakult a Koppány Mentőcsoport

A hosszú előkészítő munkának köszönhetően december 7-én mind a hat tolna megyei járásban megalakultak a járási mentőszervezetek. Mind a hat mentőcsoport fő tevékenységi köre az ár- és belvízi védekezés, az ennek kapcsán felmerülő feladatok végrehajtása. A rendszerbeállító gyakorlat során valamennyi mentőszervezet alegysége az elméleti felkészítést követően a speciális képességeinek megfelelő szituációs feladatokon keresztül gyakorolta a katasztrófavédelmi feladatok végrehajtását. Az ár- és belvízi helyzetek kezelését gyakorolták a mentőszervezetek mind a hat helyszínen, nyúlgátat, ellennyomó medencét építettek, szivattyút kezeltek, gátat fóliáztak.

Szekszárd Katasztrófavédelmi Kirendeltség illetékességi területén 3 járási önkéntes mentőszervezet alakult meg: Alisca Mentőcsoport (Szekszárd Járás), Thelena Mentőcsoport (Tolna Járás), Völgység mentőcsoport (Bonyhád Járás). A járási mentőcsoportok rendszerbe állító gyakorlatát Szekszárdon Dr. Ugodi Andrea, a Szekszárdi Járási Hivatal vezetője, Tolnán Dr. Lehőcz Regina, a Tolnai Járási Hivatal vezetője, Bonyhádon a Járási Hivatal vezetője által kijelölt személy nyitotta meg beszédével.

A Dombóvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség illetékességi területén két járási önkéntes mentőszervezet alakult, akik szintén részt vettek a mai napon tartott rendszerbeállító gyakorlaton. A Koppány Mentőcsoport a Tamási Járáshoz, a Kapos Mentőcsoport a Dombóvári Járáshoz tartozik. A Paksi Katasztrófavédelmi Kirendeltség illetékességi területén a Pax Mentőcsoport kezdte meg a munkát.

A mentőcsoportok mindegyike a gyakorlat befejezésekor ünnepélyes esküt tett. A megújult katasztrófavédelmi rendszerben az egyik fontos cél az, hogy a hivatásos szakemberek munkáját egyre több önkéntes segítse, elsősorban a polgári védelmi szolgálat területén. Az új típusú mentőcsoportok vállalt feladata az adott járás területén a hivatásos szervekkel együttműködve megakadályozni a katasztrófákkal járó károk kialakulását, vagy ha ez nem lehetséges, tevékenyen részt venni azok felszámolásában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi

A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.

2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi

Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden

Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.

2026. Július 01. 09:24, szerda | Helyi

Véradás Tamásiban, karjukat nyújtották a rendőrségi dolgozók

A Szekszárdi Területi Vérellátó Központ a Tamási Rendőrkapitányság épületébe szervezett kiszállásos véradást június 29-én.

2026. Június 25. 12:00, csütörtök | Helyi

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.