Hírek
2013. Október 18. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: InfoVáros | H. Kovács Gabriella
Bach-virágterápia a mindennapokban!
A természet energiája egy cseppben. “Igazi gyógyulás nem létezik az élethez való hozzáállás megváltoztatása nélkül lelki béke és belső boldogság nélkül.” (Dr. Edward Bach)
Sok ember érzi úgy manapság, hogy nincs harmóniában Önmagával, vagy környezetével. Számos lelki tünetben is megmutatkozik kiegyensúlyozatlanságunk. Zavaró tényezők lehetnek a kavargó negatív gondolatok, a kialvatlanság, megfelelési kényszer, szorongás… stb.
Cikk-sorozatunkban bemutatjuk, hogy a Bach-virágterápiában milyen lehetőségek rejlenek az egész család számára.
A Bach-virágterápiaaz 1930-as években felfedezett olyan hatékony és orvosilag elismert módszer, amely a növények virágaiból készült eszenciák általközvetlenül képesek hatni a lelkiállapotra, ezáltal lehetőséget teremtenek egyes fizikai betegségeket hatékony kezelésében is.
Dr Edward Bach, az immunológus, bakterológus orvos, hamar eljutott a természetes gyógymódokkal való gyógyításig, mert pályafutása során egyre elégedetlenebb lett a nyugati orvoslás határaival, és meggyőződése volt, hogy azeredményes gyógyításnak a betegség lelki okaiból kell kiindulnia. Emellett hamar tudatosult benne, hogy a kezelés megválasztásakor figyelembe kell venni apáciensszemélyiségét, jelenlegi élethelyzetét és kedélyállapotát is. Munkája, és az esszenciák kifejlesztése során elsődleges célja az volt, hogy az embert közelebb vigye isteni mivoltához, mert kutatásaiban bizonyosságot nyert, hogy a szellembe rejlik a valódi gyógyító erő.
Dr Bach által készített 38 +1 virágeszencia mindegyike egy-egy kedélyállapot típushoz társítható, mely biztonságosan használható mind felnőttek,mind gyermekek,ésállatokkezelésében is.
Hatásmechanizmusát tekintve ahomeopátiával rokon, azonban a testi tünetek helyett főleg az aktuális lelkiállapotot veszi figyelembe. A kezelés nem a testi tünetekre irányul, sokkal inkább az emberi lélek “diszharmonikus” vagy negatív állapotaira.
Néhány példa felnőtteknél, csecsemőknél, gyerekeknél
Érzelmi problémákra:
Félelmek, , ragaszkodás szorongások, önbizalomhiány, önelfogadási problémák, kapcsolati válságok, féltékenység, ,hisztéria, nyűgösség dackorszak stb.
Pszichés problémákra:
Döntésképtelenség, , melankólia, figyelemzavar apátia, folyamatos agyalás, traumák feldolgozásának hiánya, hiperaktivitás stb.
Testi problémákra:
Aknék/pattanások, gyulladások, candida, kimerültség stb
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:54, szerda | Életmód
Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat
2026. Január 07. 07:52, szerda | Életmód
NKFH: 13 csecsemőtápszer visszahívását kezdeményezte a Nestlé mikrobiológiai nem megfelelőség miatt
2026. Január 07. 07:51, szerda | Életmód
Meghalt Tarr Béla
Életének hetvenegyedik évében, kedden meghalt Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, többek közt a Sátántangó és a Werckmeister harmóniák című filmek alkotója
2026. Január 06. 07:22, kedd | Életmód
Az énekes rigó az év madara 2026-ban
Az énekes rigó lett az év madara 2026-ban a lakossági internetes szavazás eredményeképpen - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn az MTI-vel.

