Városlista
2025. február 22, szombat - Gerzson

Hírek

2012. Március 08. 14:13, csütörtök | Kék hírek
Forrás: OrientPress

Az utolsó leosztás: minikaszinót talált NAV

Az utolsó leosztás: minikaszinót talált NAV

Öt pókerasztalos, pénznyerő játékgépekkel is felszerelt minikaszinót buktatott le a NAV Budapesten, a XVIII. kerületben.

Nem csak a játék zajlott feketén – az alkalmazottakat nem jelentették be, a hatóság pénztárgépet sem talált a helyszínen.

A NAV szerencsejáték felügyeleti szakterülete folyamatosan vizsgálja az engedély nélkül szervezett szerencsejátékokat. Az elmúlt hétvégén a NAV SZEF feljelentése alapján megindult eljárásban egy illegális minikaszinó felszámolásában működött közre a szakterület a NAV Dél-budapesti Vám- és Pénzügyőri Igazgatósága vámszakmai területével, illetve a XVIII. kerületi rendőrséggel. A kártyateremben 5 asztalon játszottak pókert, az aznapi verseny az ellenőrzéskor az utolsó leosztásoknál tartott. A helyszínen a játékosoknak cash game pókert is szerveztek, a játék az ellenőrzés idején is zajlott. Az ellenőrzés következtében természetesen a nyereményalapot nem lehetett felosztani, illetve a zsetonok visszaváltására sem volt lehetőség.

Az ellenőrök a teremben továbbá engedély nélkül üzemeltetett pénznyerő automatákat is találtak, amelyen szintén játszottak. Az ellenőrzés során bejelentés nélküli foglalkoztatottakat is találtak, pénztárgép sem volt és tisztázatlan eredetű italokat is lefoglaltak. A NAV eljárásai mellett a rendőrség büntetőeljárás keretében vizsgálja az egység működését.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.

2025. Február 20. 08:03, csütörtök | Kék hírek

Vágujhelyi Ferenc: februárban debütál az adategyeztetés, a NAV új gazdaságfehérítő eszköze

Februárban indulnak a vállalkozásokat célzó, első adategyeztetések a NAV-nál, az újfajta - adózókat partnerként kezelő, transzparens - eljárással a csalárd adózók is könnyen kiszűrhetők

2025. Február 17. 09:14, hétfő | Kék hírek

Egyhetes közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik

Egyhetes, európai szintű közlekedésbiztonsági ellenőrzés indul hétfőn, amely Magyarországon is elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki.

2025. Február 16. 08:58, vasárnap | Kék hírek

Rács mögött a műszaki vizsgaállomás korrupt munkatársai

A Nógrád Vármegyei Főügyészség indítványára a bíróság letartóztatott három férfit, akik majd egy éven keresztül kenőpénzeket kínálva, illetve elfogadva engedtek át a műszaki vizsgán rossz műszaki állapotú járműveket.