Hírek
2019. December 21. 08:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Az ünnepek idején is teljes készenlétben állnak a mentők
A mentők karácsonykor is teljes készenlétben állnak, az ország 255 mentőállomásán ezerötszázan teljesítenek majd szolgálatot - közölte az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója pénteken az MTI-vel.
Győrfi Pál a közleményben azt írta, hogy karácsonykor nő a háztartási balesetek száma, a főzés és a karácsonyfaállítás közben gyakoriak az égési, illetve a vágásos sérülések.
A mentőegységek ilyenkor a fővárosban naponta hatszáz, országszerte több mint kétezer esetben nyújtanak életmentő segítséget - emelte ki.
A mentők emellett a szén-monoxid-mérgezés veszélyére, valamint az út- és látási viszonyoknak megfelelő közlekedés fontosságára is felhívják a figyelmet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

