Városlista
2025. április 2, szerda - Áron

Hírek

2020. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Külföld
Forrás: Noll Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Az osztrák kancellária egyik munkatársa is megfertőződött Ausztriában

Az osztrák kancellária egyik munkatársa is megfertőződött Ausztriában

Az osztrák kancellária egyik munkatársa is megfertőződött a koronavírussal Ausztriában - adta hírül szombaton az osztrák sajtó.

Az illető a kisegítő személyzethez tartozik a kancellárián. Egyik családtagjától kaphatta el a SARS-CoV2 vírust. Miután az eset ismertté vált, megkezdődött a kontaktszemélyek felkutatása. Azoknak, akik közvetlen munkakapcsolatban álltak vele, karanténba kell menniük.

Sebastian Kurz kancelláron rendszeresen elvégzik a tesztvizsgálatot, de ő és a fertőzött dolgozó nem volt munkakapcsolatban, nem találkoztak egymással. Az eset az osztrák kormány működését nem befolyásolja.

Közben a klagenfurti strandon szigorították az ellenőrzéseket, és a dolgozókat kötelezték szájmaszk viselésére, miután szerdán az egyik alkalmazott koronavírus-tesztje pozitív lett. A dolgozókat naponta tesztelik, a látogatókat pedig arra kérik, tartsanak távolságot egymástól, és kerüljék a tömeget.

Ezzel egy időben Bécsben 17 strandot zártak le átmenetileg, mivel a vendégek száma elérte a megengedett határt. A koronavírus-helyzet miatt a strandokon a látogatók megengedett számát a harmadára csökkentették. Míg korábban Bécs 17 strandján egy időben összesen százezren fértek el, most legfeljebb 40 ezren tartózkodhatnak bent egyszerre. A strandok internetes oldalán online jelzőrendszer működik, amely jelzi, hogy éppen hányan tartózkodnak odabent.

Közben az elmúlt 24 órában 82 új koronavírus-fertőzöttet diagnosztizáltak Ausztriában, azt követően, hogy a hét négy napján is meghaladta a százat az új fertőzöttek száma. Ezzel egy időben 153 embert nyilvánítottak gyógyulttá, így a betegek száma 1583-ra csökkent.

Ausztriában eddig 21 212 ember koronavírus-tesztje lett pozitív, a fertőzés okozta megbetegedés szövődményeibe 718-an haltak bele, és összesen 18 911-en gyógyultak meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 07:40, szerda | Külföld

Fehér Ház: az elnöki aláírást követően azonnal hatályba lép az új amerikai vámrendszer

Az elnöki aláírást követően azonnal hatályba lép az új amerikai vámrendszer, már szerdán - közölte a Fehér Ház szóvivője kedden újságírók előtt.

2025. Március 31. 08:07, hétfő | Külföld

A donyecki Zaporizzsja elfoglalását jelentette be az orosz védelmi minisztérium

Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Zaporizzsja települést - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium.

2025. Március 31. 08:03, hétfő | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól

Az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól – közölte Donald Trump hozzátéve, hogy külön alkura csak akkor van lehetőség, ha az amerikai szempontból megéri.