Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2018. November 19. 11:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az interneten az adathalász-támadások a leggyakoribbak

Az interneten az adathalász-támadások a leggyakoribbak

Továbbra is az interneten a leggyakoribbak az adathalász-támadások - mondta Zala Mihály, az EY (régebben Ernst & Young) kibervédelmi szolgáltatások üzletágának vezetője hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.

A vezető szerint nemcsak a magánszemélyek, de a cégeik is azt gondolják, láthatatlan veszélyekkel állnak szemben az interneten, s amíg nem jelentkezik a probléma, addig nem is próbálnak védekezni.

A leggyakoribb problémák közé tartozik, hogy a számítógépes rendszer védelme elavult, nem körültekintően választják meg a jelszavakat, s a munkavállalók nincsenek felkészítve a védekezés elemi szabályaira.

Hozzátette, komoly problémát jelent, hogy a kiberbűnözők a "tápláléklánc" alján található, vagyis a kis vállalatokat célozzák meg előszeretettel.

Címkék: adathalász, internet

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.