Hírek
2021. November 10. 08:41, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az állatvédelmi törvény szigorításáról tárgyal a parlament
Az Országgyűlés szerdán hét előterjesztésről tart általános vitát, köztük a Fidesz javaslatára az állatvédelmi törvény szigorításáról is.
A parlament hétfőn kezdődött ülésének harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik.
A képviselők elsőként az igazságügyi miniszter büntetőjogi törvénymódosító javaslatáról mondhatják el a véleményüket, ezt követően kerül napirendre az állatok védelme érdekében kezdeményezett büntetőjogi tárgyú indítvány. A javaslat elfogadása esetén jelentősen szigorodhat az állatkínzás, az állatviadal és a természetkárosítás elleni fellépés jogszabályi környezete.
Az ülésnap további részében szó lesz az ingatlan-nyilvántartást érintő változtatásokról, valamint a kormány agrárgazdaságok átadásáról szóló törvénymódosító javaslatáról is.
A parlament ülése csütörtökön folytatódik és november 15-én, hétfőn ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.

