Hírek
2012. Január 30. 07:55, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Autizmus: már féléves korban felismerhető
Brit kutatók megállapították, hogy az autizmus jelei agyi aktivitási vizsgálatokkal már a gyerekek első életévében megfigyelhetőek.
A tudósok több mint száz csecsemőt vizsgáltak meg fél és egy, majd hároméves korukban, s megállapították, hogy szokatlan agyi aktivitást figyeltek meg azoknál, akiknél később kialakult az autizmus.
Ez a szokatlan agyi aktivitást pedig egy másik személlyel való szemkontaktusra adott válaszként figyelték meg. Mark Johnson kutatásvezető azt mondta, az eredmény azt jelzi, hogy akár 6 hónapos csecsemőknél meg lehet becsülni a jövőbeli autizmus kockázatát.
Az eredmények azért jelentősek, mert a jellegzetes autisztikus viselkedés általában kétéves kor alatt nem figyelhető meg, a határozott diagnózisra pedig ennél is későbbi időpontban van lehetőség. Ezért a mostani felismerés az első lépés lehet az autizmus lehető legkorábbi diagnózisa felé - számol be a kutatásról a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.
2026. Május 21. 13:00, csütörtök | Belföld
Tarr Zoltán: mérföldkő a felvidéki magyarság jogvédelmében a szlovák Alkotmánybíróság egyik ítélete
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.

