Hírek
2019. Március 09. 18:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Átlagon felül bővült a légi utasforgalom
A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) adatai szerint hároméves mélypontra került a légi áruszállítás, miután az idén januárban közel 2 százalékkal csökkent a szektor teljesítménye az előző évihez viszonyítva.
Eközben az utasforgalom a sokéves átlag felett bővült.
A montreali székhelyű kereskedelmi szervezetnek az MTI-hez eljuttatott statisztikájából kiderül: januárban áru-tonnakilométerben számolva 1,8 százalékkal csökkent a szektor teljesítménye tavaly januárhoz viszonyítva. Eközben a társaságok 6 százalékos kapacitásbővítést hajtottak végre, a járatok kihasználtsága 2,7 százalékponttal 45,1 százalékra csökkent. A szervezet elemzése szerint a folyamat még 2018 közepén kezdődött, és hátterében leginkább a protekcionista, gazdasági szankciókkal operáló lépések állnak. Ezek kiiktatása nélkül az IATA szerint nem várható, hogy a szektor megfelelően tudjon bővülni.
Az utasforgalom értékesített utaskilométerben viszont a sokéves átlag felett, 6,5 százalékkal bővült, és bár a kapacitások hasonló mértékben emelkedtek, a járatok töltöttsége 0,1 százalékponttal 79,6 százalékra javult. Mindezt annak ellenére, hogy az IATA szerint januárban a fejlődő gazdaságokban csökkentek az üzleti bizalmi indexek.
A fejlődés mértéke azonban jelentősen eltér a világ régióiban: a Közel-Keleten 1,5, Ázsia-Óceániában 8,5 százalékkal bővült a szektor, Európában 7,4 százalékos fejlődést mutattak ki tavaly januárhoz viszonyítva.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

