Hírek
2013. Június 06. 15:40, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, fotó: gyor.hir24.hu
Árvízi védekezés Tolna megyében
Megkezdődött a megelőző védekezés a leginkább veszélyeztetett településeken, a Duna Tolna megyei szakaszának többi részén pedig folyamatos az árvízi védekezésre történő felkészülés.
A Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója június 6-án 7:30 órától elrendelte a Veszélyhelyzet-kezelési Központ részleges működését, amely az árvízzel összefüggő katasztrófavédelmi feladatok koordinálását végzi, valamint a Tolna Megyei Védelmi Bizottság ügyeleti szolgálati feladatait is ellátja.
A Tolna Megyei Védelmi Bizottság még a keddi napon rendkívüli ülést tartott, így tett tegnap a Szekszárdi és a Paksi, a mai napon pedig a Tolnai Helyi Védelmi Bizottság is. A Vízüggyel és az érintett települések polgármestereivel folyamatos a kapcsolattartás.
A vízügyi szakemberek irányításával Bátán, Pakson és Dunaföldváron már megkezdődött a megelőző védekezés. Ezen a három településen kívül még Bölcske, Madocsa és Gerjen is veszélyeztetett az árvíz által.
Bátán homokzsákos töltésmagasítást és az átereszek eltömítését végzik, a polgármester elrendelte az I. fokú árvízvédelmi készültséget.
Pakson az Árvíz utcában homokzsákos töltésmagasítást végeznek
Dunaföldváron a jachtkikötő és a Halászcsárda bevédése történik homokzsákos töltésmagasítással.
Eddig a munkálatok során 3000 homokzsákot, 16 köbméter homokot használtak fel a védekezésben résztvevők, valamint hét erőgép és szállítóeszköz igénybevételére volt szükség.
A Tolna Megyei Védelmi Bizottság elnökének javaslatára a Közút június 7-én 06:00 órától 60 km/h-s sebességkorlátozást rendelt el az 55. számú fő közlekedési útvonal Pörböly-Baja szakaszán.
Az árvízi védekezési munkálatokkal kapcsolatban várják önkéntesek jelentkezését! Jelentkezni a 74/510-490-es telefonszámon lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 07:49, csütörtök | Helyi
Orvvadászattal gyanúsítanak egy szakcsi férfit
Orvvadászat és egyéb bűncselekmények alapos gyanújával hallgattak ki a dombóvári rendőrök egy vadászengedéllyel rendelkező szakcsi férfit.
2026. Május 07. 10:26, csütörtök | Helyi
Az Év Tolna Vármegyei Rendvédelmi Alkalmazottja
Nagyné Ferencz Lívia rendvédelmi igazgatási alkalmazott érdemelte ki az elismerő címet Tamásiból.
2026. Május 05. 20:42, kedd | Helyi
Állásbörzét szerveznek május 13-án Dombóváron
A Tolna Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztálya 2026. május 13-án, 9:00 órai kezdettel állásbörzét szervez Dombóváron, a Művelődési Házban.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

