Városlista
2026. február 26, csütörtök - Edina

Hírek

2020. November 03. 08:56, kedd | Helyi
Forrás: TEOL

Alig egy másodpercen múlott a katasztrófa

Alig egy másodpercen múlott a katasztrófa

Vasúti közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény elkövetése miatt folyt büntetőeljárás egy 65 éves veszprémi nő ellen, a Tamási Rendőrkapitányság befejezte az ügy vizsgálatát.

Mint arról korábban beszámoltunk, Simontornya belterületén – a 64-es főúton – levő vasúti átjáróban közlekedett egy személygépkocsi vezetője szeptember 4-én az esti órákban, amikor a tilos jelzés ellenére – miután a sorompót letörte – áthajtott az átjárón, majd fennakadt a síneken. Alig egy másodpercen múlott, hogy az éppen akkor érkező vonat nem sodorta el. A sofőr még néhány percet vesztegelt a vasúti átjáró mellett, majd adatai hátra hagyása nélkül elhajtott. A balesetet térfigyelő kamera is rögzítette.

Az eset kapcsán a Tamási Rendőrkapitányságon indítottak büntetőeljárást vasúti közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt, a járművet vezető asszonyt gyanúsítottként hallgatták ki.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az iratokat átadták az illetékes ügyészségnek.

Ebben a vasúti átjáróban évente több alkalommal törik le a sorompó csapórúdját a figyelmetlen járművezetők. A balesetek elkerülése érdekében kérnek a rendőrök minden közlekedésben résztvevőt, hogy fogadják meg tanácsaikat!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 17. 19:50, kedd | Helyi

Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban

Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.

2026. Február 13. 11:00, péntek | Helyi

Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar

A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!

2026. Február 12. 10:01, csütörtök | Helyi

„Biztonságos számlára” utaltattak a csalók közel kétmilliót egy tamási nővel

A napokban tett feljelentést a Tamási Rendőrkapitányságon az a helyi nő, akit telefonon keresett meg egy ismeretlen, aki banki ügyintézőnek adta ki magát.

2026. Február 09. 20:07, hétfő | Helyi

Fellökte egy autós a szabálytalan kerékpárost Tamásiban

Február 6-án, pénteken röviddel kilenc óra előtt Tamásiban történt egy sérüléses baleset.