Hírek
2011. Október 24. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A végtörlesztés a befektetési alapok vagyonát is apaszthatja
A kedvezményes devizahitel-végtörlesztés erőteljesen morzsolja majd a lakossági megtakarításokat, így a nyugdíjpénztári vagyonátadás után a befektetési alapokból is újabb összegek áramlanak majd ki.
A Pioneer Alapkezelő szerint az idei visszaváltások elsősorban a pénzpiaci, a kötvény-, valamint a nyíltvégű ingatlanalapokat apaszthatja 100 milliárd forint körüli összegben. A részvényalapok vagyona valószínűleg kisebb mértékben fogy majd, mert a tőzsdei árak esése miatt jelentős veszteséget realizál az, aki most száll ki egy ilyen alapból. Kevésbé veszélyezteti a soron kívüli visszaváltás a tőke- és hozamvédett alapokat is, ezeknél ugyanis a tőkevédelem a futamidő végére szól, az idő előtti visszaváltás viszont árfolyamveszteséggel járhat.
A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) adatai szerint a szövetség tagjai szeptember végén 479 hazai befektetési alapban összesen 3.478 milliárd forintot kezeltek. A befektetési alapok vagyonának közel fele pénzpiaci és kötvényalapokban van.
A Pioneer Alapkezelő várakozása szerint 2012-től már megindulhat egy lassú növekedés a befektetési alapok vagyonában. A várakozásokat azonban hűti, hogy romlottak a magyar gazdaság növekedési kilátásai, sőt a recesszió sem zárható ki teljesen, ezért nem keletkezik majd jelentős, megtakarítható jövedelem-többlet.
A közlemény arra is felhívja a figyelmet, hogy egy esetleges kamatemelés után a befektetési alapok közül a pénzpiaci alapok helyzete nehezebb lesz, mert bár az emelkedő kamatszint egyformán javítja az alappal és az új betéttel elérhető hozamot, a pénzüknek helyet keresők a betétek jövőbeli kamatígéretét vetik majd össze a pénzpiaci alapok múltbeli teljesítményével, amiből időlegesen a betétek kerülhetnek ki győztesen.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

