Hírek
2012. Április 13. 14:01, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A rövid séták enyhíthetnek a hasnyálmirigy rákosok fáradtságérzetén
Egy új tanulmány azt állítja: a rendszeres séta segíthet a hasnyálmirigy rákos betegek fáradtságérzetén.
A kutatásban 102, 66 és 67 év közötti olyan fehér bőrű nőt és férfit vizsgáltak, akiket rákkal műtöttek. A pácienseket, mielőtt kiengedték a kórházból, két csoportba osztották - írja a HealthDay.
Az egyik csoportot olyan általános instrukciókkal küldték haza a kórházból, melyek között nem szerepelt a rendszeres séta vagy sport. A másik csapatnak azt mondták: sétáljanak nagyon sokat minden héten, három hónapon keresztül. A cél az, hogy 90-150 percet sétáljanak minden héten a vizsgálati időszak végéig.
A kutatás kezdetén a páciensek 85 százaléka számolt be enyhe, illetve súlyos fáradtságról. A vizsgálati időszak végére a 'sétáló' csapat 27 százalékánál javulás volt megfigyelhető ezen a területen, míg a másik csoport tagjainál ez csupán 19 százalék volt. A 'sétáló' csapat tagjai javulásról adtak számot a fájdalmak területén is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
