Hírek
2025. November 21. 08:00, péntek |
Helyi
Forrás: Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
A rendőrök képezték a helyi polgárőröket Tamásiban
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság képzést szervezett a Tolna Vármegyei Polgárőr Szervezetek Szövetsége (TVPSZSZ) felkérése alapján a vármegyében dolgozó polgárőröknek.
A lakosság biztonságérzetének növelésében, valamint a közrend és a közbiztonság fenntartásában a rendőrség kiemelt stratégiai partnere a polgárőrség.
2017 óta folyamatos a polgárőri állomány képzése Tolna vármegyében, amely nem csak a közös szolgálatok ellátásánál hasznos, hanem a saját önálló feladatellátásuk során is.
Az oktatásokon az elsősegélynyújtás, az intézkedéstaktika és a jogszabályismeret témakörben képzik a polgárőröket.

A polgárőröknek gyakorlati képzéseken mutatják be, hogy egyes intézkedések során miként tudnak szakszerűen és jogszerűen intézkedni. Nagyon fontos a polgárőrök elsősegélynyújtási és újraélesztési ismereteinek felfrissítése is, hogy adott esetben akár életet is tudjanak menteni.
A két szervezet együttműködését erősítendő a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai, valamint az egyesület tagjai további képzések megtartását tervezik a jövőben is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 13:16, szombat | Helyi
Ha felismeri a képen látható lányt, hívja a Tamási Rendőrkapitányságot!
A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/367-9/2025. körözési számon eljárást folytat Kovács Kata Ingrid eltűnése kapcsán.
2026. Január 14. 08:15, szerda | Helyi
Életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott a férfi, aki leszúrta élettársát Tamásiban
Előre kitervelten, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Pécsi Ítélőtábla keddi jogerős határozatában
2026. Január 11. 11:00, vasárnap | Helyi
Határvadász toborzási időpontok januárban Tolnában
A toborzás januárban is folytatódik. Január 15-én Tamásiban és Bonyhádon, 16-án pedig Simontornyán és Dombóváron várják kollégáink a határvadász munka iránt érdeklődőket.
2026. Január 09. 17:57, péntek | Helyi
Lakossági tájékoztató sikosság mentesítésről Tamásiban
A téli időjárás mindenki életét megnehezíti, ezért kiemelten fontos, hogy a közterületi utak járdák, terek tisztán tartásáról és síkosság mentesítéséről folyamatosan gondoskodjunk.

