Hírek
2012. Október 11. 08:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: OS | Mozdonyvezetők Szakszervezete
A Mozdonyvezetők Szakszervezetének közleménye
A MÁV-TRAKCIÓ Zrt., mint a mozdonyvezetők többségét foglalkoztató vállalat, ez év szeptemberétől – szakszervezetünk szerint jogellenesen – számos intézkedéseivel sérti a hatályos Kollektív Szerződésnek a mozdonyvezetők foglalkoztatási szabályaira vonatkozó részeit. A munkáltató folyamatosan rontja a munkavégzés feltételeit, amelyek veszélyeztethetik a vasúti közlekedésbiztonságát. A Mozdonyvezetők Szakszervezete tárgyalási kezdeményezéseitől a munkáltató elzárkózik, vagy semmitmondó megbeszéléseket folytat. A fenti okok és az együttműködés szándékának hiánya miatt a Mozdonyvezetők Szakszervezetének Ügyvivő Bizottsága 2012. október 10-i ülésén döntött egy esetleges munkabeszüntetés előkészítéséről és javasolja, hogy a Küldöttközgyűlés döntsön a Sztrájkbizottság megalakításáról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

