Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2018. Október 13. 07:13, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A mesterséges intelligencia a pénzügyi szektort is átalakítja a jövőben

A mesterséges intelligencia a pénzügyi szektort is átalakítja a jövőben

A mesterséges intelligencia a pénzügyi szektort is átalakítja, ezért a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapító tagként csatlakozott a hétfőn létrejött Mesterséges Intelligencia Koalícióhoz (MI Koalíció)

- mondta Binder István, a MNB szóvivője az M1 aktuális csatornán pénteken.
A kormányzati, piaci és tudományos szereplők alkotta testület feladata a mesterséges intelligenciával kapcsolatos közös stratégia és fejlesztési irányok megfogalmazása - fűzte hozzá.

A pénzügyi szolgáltatást nyújtó technológia cégek olyan egyszerű megoldásokat alkalmaznak - mobiltárca, biometrikus azonosító, felhőszolgáltatások -, amelyekkel megelőzik a bankokat - tette hozzá.

Kiemelte: a koalíciónak gazdasági haszna is van, felmérések szerint 2030-ra 13 300 milliárd euró hozzáadott értéke lesz a mesterséges intelligenciának.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt

A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon

2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld

Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.