Hírek
2016. Június 19. 17:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A jövő héten is folytatódik a meleg, de változékony idő
A jövő héten is folytatódik a meleg, de változékony idő. A napsütés mellett lehetnek záporok, zivatarok, de az átmeneti enyhülés után egyre többfelé ismét 30 Celsius-fok körüli maximumok lesznek
– derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos középtávú előrejelzéséből.
A meteorológiai szolgálat hétfőre az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a felhőszakadás és a heves zivatarok veszélye miatt. Napközben a délutáni gomolyfelhő-képződésből elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar, legkisebb eséllyel a középső területeken. Több helyen megerősödik a szél is. Zivatar környezetében átmenetileg viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 14-19 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet hétfőn 21-30 fok között várható, keleten lesz a melegebb.
Kedden a Dunántúlon sokat süt a nap. Elsősorban a Dunától keletre viszont elszórtan zápor, zivatar is lehet. A leghidegebb órákban 13-19 fok lehet. A nappali maximumok 25-30 fok között alakulnak.
Szerdán az ország nagy részén napos idő lesz, keleten viszont elszórtan záporra, zivatarra is készülni kell. A minimumhőmérséklet 15-20, a maximumhőmérséklet 27-32 fok között valószínű, keleten lesz a melegebb.
A napos idő mellett csütörtökön és pénteken is lehetnek helyenként záporok, zivatarok. A legalacsonyabb hőmérséklet csütörtökön 15-20, pénteken 15-21 fok között alakul. A nappali maximumok csütörtökön 28-32, pénteken 29-33 fok között alakulnak.
Szombaton napos időre lehet számítani gomolyfelhőkkel, elszórtan záporokkal, zivatarokkal. A minimumhőmérséklet 16-22 fok között valószínű. A nappali maximumok 28-33 fok között alakulnak.
Vasárnap változóan felhős idő várható helyenként záporokkal, zivatarokkal. A leghidegebb órákban 17-22 fok lehet. Napközben 27-32 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
