Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2021. November 17. 17:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

A járványhelyzet miatt jövőre tartják meg a Zsebpénzügyes vetélkedő döntőjét

A járványhelyzet miatt jövőre tartják meg a Zsebpénzügyes vetélkedő döntőjét

A romló járványhelyzet miatt idén is elhalasztják a Zsebpénzügyes pénzügyi verseny élő döntőjét.

A középiskolásoknak szóló vetélkedőre idén is rekordszámban jelentkeztek a diákok, akik több online fordulóban mérik össze pénzügyi tudásukat - közölte a versenyt szervező Intrum kintlévőségkezelő cég az MTI-vel.

A középiskolásoknak szóló Zsebpénzügyes vetélkedőt idén ötödik alkalommal rendezik. A vetélkedő első fordulói november első felében értek véget, az utolsó fordulóban a legjobb 8 csapat hagyományosan egy élő döntőben, neves szakmai zsűri előtt méri össze pénzügyi tudását.

Felfalusi Péter, az Intrum Magyarország vezérigazgatója és a zsűri elnöke közölte: a tavalyi vetélkedőhöz hasonlóan a járvány miatt most is a következő évre halasztják a döntőt.

A Zsebpénzügyes verseny középpontjában idén a klasszikus pénzügyi ismeretek mellett az úgynevezett életügyek állnak: a szervezők célja, hogy a fiataloknak a gyakorlatban is megmutassák azokat a megtakarítással, karrierrel, befektetéssel kapcsolatos szituációkat, amelyekkel biztosan találkoznak majd a felnőtt életben. Ezekre a Zsebpénzügyes kreatív, játékos formában készíti fel a középiskolásokat.

Az idei versenyre ismét rekordszámú iskola jelentkezett, október elejéig 219 magyarországi és határon túli oktatási intézményből összesen 1531 csapat és több mint 3000 diák regisztrált. Őket 239 tanár segíti a verseny előtt és közben. Közülük került ki a legjobb 8 csapat, amelyek részt vehetnek a budapesti élő döntőn.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld

Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül

Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".

2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld

Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról

Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.

2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.