Hírek
2019. Július 08. 08:34, hétfő | Helyi
A Holocaust áldozataira emlékeztek
Az Eötvös és az Arany János utca kereszteződésében felállított emléktáblánál gyűltek össze Tamásiban az emlékezni kívánók.
75 évvel ezelőtt az ünnepség helyszínén állt 1872-től 1951-ig a Tamási Izraelita Hitközség Zsinagógája, ahonnan 1944. július 4-én azokat a Tamásiban és környékén élő zsidó családokat deportálták Auschwitzba, akik hiába voltak magyar állampolgárságúak és magyar érzelműek, származásuk miatt mégis politikai üldözés áldozataivá váltak. Az emlékünnepségen dr. Molnár Éva, tamási önkormányzati képviselő mondott ünnepi beszédet. Tamásiból 1944. július 4-én 184 személyt vittek el innen, - a Kossuth tér – Eötvös és Arany János utca által határolt gettóból - Auschwitzba. Közülük csak 32-en élték túl a koncentrációs tábor borzalmait. 2004 óta márványtábla emlékeztet a hajdani zsinagóga kerítésén a tragikus eseményre. A helyszínen virágokat és gyertyákat helyeztek el az áldozatok emléke előtt tisztelegve.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 14:30, csütörtök | Helyi
Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!
Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!
2025. December 03. 08:00, szerda | Helyi
Tervezett áramszünet lesz Tamási egyes részein
Hálózati karbantartás miatt 2025.12.11-én 8-16 óráig az alábbi helyeken fordulhat elő áramszünet Tamásiban
2025. November 24. 09:40, hétfő | Helyi
Tamási Város Jegyzője Deák Ferenc-díjban részesült
Gulyásné dr. Könye Katalin, Tamási város jegyzője a jogászi hivatás példaszerű és elhivatott gyakorlásának elismeréseként a Deák Ferenc-díj kitüntető jelvényt és plakettet vehette át.
2025. November 21. 08:00, péntek | Helyi
A rendőrök képezték a helyi polgárőröket Tamásiban
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság képzést szervezett a Tolna Vármegyei Polgárőr Szervezetek Szövetsége (TVPSZSZ) felkérése alapján a vármegyében dolgozó polgárőröknek.

