Városlista
2026. február 26, csütörtök - Edina

Hírek

2017. Február 24. 09:12, péntek | Helyi
Forrás: TT

A hagyományt őrizni, megtartani és tovább adni is fontos

A hagyományt őrizni, megtartani és tovább adni is fontos

A miklósvári hívek idén is megtartották a Szent Fábián és Sebestyén napi hagyományos fogadalmi szentmiséjüket.

Vitéz Tarján Jenő helytörténeti kutatása szerint az 1875/76-os évek telén hatalmas diftéria járvány szedte áldozatait Tamásiban, és az akkor még külön álló Majsamiklósváron. A betegségben 144 gyermek halt meg, volt olyan család, amelyben mind a 6 kicsi elhunyt. Az akkori plébánosok, Siegwarth Ignác és Sissovits János javaslatára a hozzátartozók Szent Fábián és Sebestyén vértanúk közbenjárását kérték a járvány megszüntetésében, amely a visszaemlékezések szerint hamarosan megszűnt. Kezdetben mind a tamásiak, mind a miklósváriak misét mondattak hálából, napjainkban már csak a mikósvári hívek tarják fogadalmukat. Ezt egyikük, Kecskeméti Jánosné így fogalmazta meg: „Nekünk, a jelenben élő miklósváriaknak ezt a megörökölt szép hagyományt őrizni, megtartani és tovább adni is erkölcsi kötelességünk.”
A 2017-es szentmisén is imádkoztak gyermekeikért, unokáikért, és kérték a két segítő szent közbenjárását mindennapjaik munkájához.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 17. 19:50, kedd | Helyi

Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban

Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.

2026. Február 13. 11:00, péntek | Helyi

Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar

A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!

2026. Február 12. 10:01, csütörtök | Helyi

„Biztonságos számlára” utaltattak a csalók közel kétmilliót egy tamási nővel

A napokban tett feljelentést a Tamási Rendőrkapitányságon az a helyi nő, akit telefonon keresett meg egy ismeretlen, aki banki ügyintézőnek adta ki magát.

2026. Február 09. 20:07, hétfő | Helyi

Fellökte egy autós a szabálytalan kerékpárost Tamásiban

Február 6-án, pénteken röviddel kilenc óra előtt Tamásiban történt egy sérüléses baleset.