Városlista
2025. március 25, kedd - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2021. Április 02. 08:45, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A biztonságos erdőlátogatás fontosságára hívják fel a figyelmet

A biztonságos erdőlátogatás fontosságára hívják fel a figyelmet

A kirándulások során is be kell tartani a járványhelyzetben érvényes szabályokat, hogy a magyar erdők továbbra is biztonságos kikapcsolódási lehetőséget kínálhassanak mindenkinek

- mondta a húsvét előtti videoüzenetében Szentpéteri Sándor erdőkért felelős helyettes államtitkár.

Az Agrárminisztérium (AM) erről szóló, az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében kiemelték: a járvány ideje alatt az erdők látogatottsága emelkedett, országosan 25-30 százalékkal többen kirándulnak, de egyes ismert helyszíneken (például a Budai-hegység, Rám-szakadék vagy a Szalajka-völgy) akár kétszer-háromszor annyi is lehet a kiránduló, mint a korábbi években.

A tárca közölte: az állami erdőgazdaságok azt javasolják, hogy aki csak teheti, a kevésbé ismert kirándulóhelyeket keresse. Rengeteg túratippet lehet találni az erdőgazdaságok honlapjain vagy a termeszetjaro.hu és az aktivmagyarorszag.hu oldalakon - fűzték hozzá.

Felhívták a figyelmet arra, hogy csak az egy háztartásban élők kirándulhatnak együtt, és a szabad levegőn is tartani kell egymástól a másfél méteres távolságot.

Az erdei kisvasutak, erdei múzeumok és ökoturisztikai központok zárva tartanak, az arborétumok és a tanösvények azonban az erdőkhöz hasonlóan látogathatóak. Az erdészeti utak gépjárművel általában nem használhatóak, és a parkolási rendet is fontos betartani - áll a kommünikében, amelyben fontosnak nevezik a természeti értékek megóvást is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 25. 07:40, kedd | Belföld

Átadták a Semmelweis Egyetem felújított teljesítményélettani laborját

Átadták a felújított teljesítményélettani labort a Semmelweis Egyetem (SE) Rehabilitációs Klinikáján hétfőn Budapesten.

2025. Március 25. 07:39, kedd | Belföld

100-120 ezren válthatnak biztosítót a lakásbiztosítási kampány utolsó hetében

A lakásbiztosítási kampány utolsó hetében várhatóan 100-120 ezren váltanak biztosítót és ugyanennyien cserélhetik kedvezőbb feltételekre meglévő szerződésüket az Insura.hu biztosításközvetítő

2025. Március 25. 07:37, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: új korszak kezdődött a magyar-amerikai kapcsolatokban

Új korszak kezdődött az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatban, amelyet innentől kezdve a kölcsönös tisztelet és a kölcsönös előnyökre törekvés határoz meg

2025. Március 24. 07:54, hétfő | Belföld

Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend

Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.