Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2011. Október 04. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

A 300-as szintet súrolja a forint - magasan jár a svájci frank

A 300-as szintet súrolja a forint - magasan jár a svájci frank

Borúlátó a piac a magyarországi költségvetési fejlemények miatt, még akkor is, ha a főbb makroszámok tarthatónak tűnnek – írja a Magyar Hírlap.

Egyes szakértők úgy vélik, hogy a forint gyengülése mögött a jövő évi büdzsé negatív megítélése áll.

A forint ma reggelre tovább gyengült az euróval szemben a rossz piaci hangulat miatt, az euróval szembeni jegyzések ma reggelre 299 forintig mentek el. Szakértők szerint, ha nem jön megnyugvás a piacokon, akkor 300 forintig emelkedhet az euró árfolyama. A svájci frank is tovább erősödött a forinttal szemben egészen 246 forintig. Nem tett jót a magyar eszközöknek az a londoni elemzés, miszerint Magyarországnak nem ártana egy IMF készenléti hitelkeret.

A Bloomberg hírügynökség összefoglalója szerint július elejétől a hazai fizetőeszköz 28 egységet veszített értékéből az euróval szemben – ez bő tízszázalékos zuhanásnak felel meg.

„A forint gyengülésének hátterében a magyarországi költségvetési fejlemények is állhatnak. A piac ugyanis azt látja, hogy a kormány nem tudja tartani az idén tavasszal meghirdetett Széll Kálmán-tervet” – mondta a lapnak Németh Dávid, az ING Bank makrogazdasági elemzője. Szerinte a kormány által ismertetett költségvetési program az adóemelés felé mozdítja el az államháztartási egyenleg javítását. A közgazdász a 750 milliárd forintos korrigálást szűknek tartja, szerinte 800-900 milliárdra lenne szükség a tervezett hiánycél eléréséhez. Ugyanakkor a háromszázmilliárd forintos költségvetési tartalék szerinte stagnáló gazdaságnál is elég lehet.

Barcza György, a K&H Bank elemzési igazgatója kiemelte: a főbb makroszámok reálisak, és tarthatónak tűnnek. Ám problémás, hogy a költségvetési bevételek növelésére koncentráló lépéseket tervez a kabinet. A szakember szerint az egyik leginkább meglepő bejelentés az áfakulcs jövő évi emelése, ami a korábban vártnál nagyobb inflációt okoz.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint