Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2018. Március 09. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: mti

87-re nőtt az influenza miatt a halálos áldozatok száma Romániában

87-re nőtt az influenza miatt a halálos áldozatok száma Romániában

Romániában 87-re nőtt az influenza halálos áldozatainak száma - közölték csütörtökön a román hatóságok.

A román tisztiorvosi szolgálat közlése szerint tovább nőtt a múlt héthez képest a légúti megbetegedéssel orvoshoz forduló betegek száma, és jelentősen meghaladja a tavalyi év azonos időszakában jegyzett megbetegedéseket.

Súlyos légúti megbetegedés miatt több mint 141 ezer ember fordult orvoshoz, ami 67 százalékkal haladja meg a tavalyi megbetegedések számát és 4,5 százalékos növekedést jelent a múlt héthez képest.

Az influenzával diagnosztizált személyek száma elérte az 1529-et, ami csökkenést jelent az előző heti 1727 esethez képest, de jelentős növekedést jelent a tavalyi azonos időszakban jegyzett 78-hoz mérten.

Az influenza 87. halálos áldozata egy 87 éves Kolozs megyei asszony volt, aki más betegségekben is szenvedett és nem volt beoltva.

A román tisztiorvosi szolgálat közlése szerint eddig több mint 988 800 embert oltottak be az influenza ellen Romániában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: Zelenszkijre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon

Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon -

2025. Február 19. 07:36, szerda | Külföld

Kreml: Vlagyimir Putyin kész tárgyalni Volodimir Zelenszkijjel

Vlagyimir Putyin orosz elnök kész tárgyalni ukrán hivatali partnerével, Zelenszkijjel is, de utóbbi legitimitása hivatali idejének lejárta miatt megkérdőjelezhető - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak.

2025. Február 18. 08:02, kedd | Külföld

Ukrán elnök: Ukrajnát nem hívták meg a szaúdi orosz-amerikai tárgyalásokra, ezért nem fogadja el az eredményét

Ukrajna nem tudott róla, így nem is vesz részt a valószínűleg Szaúd-Arábiában megrendezendő amerikai-orosz tárgyalásokon, és nem ismer el semmilyen megállapodást Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül

2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld

Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége

Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak