Városlista
2025. március 11, kedd - Szilárd

Hírek

2018. Szeptember 10. 07:20, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotók: police.hu

57 milliós kábítószerfogás Udvaron

57 milliós kábítószerfogás Udvaron

Egy szerb drogfutár több mint 28 kiló marihuánát próbált meg Magyarországra csempészni szombaton - tájékoztatta az ORFK hétfő reggel az MTI-t.

Kábítószer birtoklásának megalapozott gyanúja miatt nyomoz egy szerb állampolgár ellen a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) - olvasható a rendőrség közleményében.

A férfi szeptember 8-án reggel jelentkezett belépésre az udvari közúti határátkelőn. A Baranya megyei határrendész a kocsiban kannabiszszagot érzett, ezért a járművet alaposabban is ellenőrizték, a keresőkutya pedig az autó alvázánál drogot jelzett.

A rendőrök és a pénzügyőrök az autó padlózata alatt kialakított rejtekhelyen 27 csomagban több mint 28 kilónyi szárított növényi törmeléket találtak, amelyet az NNI lefoglalt. A lefoglalt anyag az előzetes szakértői vélemény szerint marihuána, amely feltehetően meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát, a feketepiaci értéke körülbelül 57 millió forint - írták.

Az NNI a szerb férfit előállították, gyanúsítottként kihallgatták, majd őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatásának indítványozását.

Címkék: drog, kábítószer, udvar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 10. 10:29, hétfő | Belföld

Mától folyamatosan érkeznek a gépjárműadós határozatok

A befizetési határidő április 15. A több, mint 3,3 millió érintett közül elsőként azok kapják meg a határozatot, akik letöltötték a NAV-Mobilt.

2025. Március 10. 07:39, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie!

Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie - véli a miniszterelnök.

2025. Március 10. 07:36, hétfő | Belföld

Több hullámban eső érkezik a héten

Változékony idő várható a jövő héten és több hullámban kell esőre készülni, a szél pedig gyakran lesz élénk, olykor erős, viharos. A hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul

2025. Március 09. 11:08, vasárnap | Belföld

Varga Mihály: a jegybank legfőbb célja az árstabilitás fenntartása

A jelenlegi gazdasági körülmények között a jegybanknak az árstabilitás elérésére és fenntartására kell koncentrálnia