Hírek
2022. Július 15. 08:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
32,7 százalékkal nőtt az üzemanyag-fogyasztás az első fél évben
Az első fél évben 28,7 százalékkal több motorbenzin és 35,1 százalékkal több gázolaj fogyott Magyarországon, mint az előző év azonos időszakában,
az üzemanyag-fogyasztás így átlagosan 32,7 százalékkal nőtt a tavalyi első fél évhez képest - tette közzé honlapján a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) csütörtökön.
A teljes fogyasztás az első hat hónapban 2,35 milliárd liter volt; 847 millió liter motorbenzint és 1,5 milliárd liter dízel üzemanyagot tankoltak a járművekbe a MÁSZ-tagvállalatok összesített értékesítési adatai alapján.
Az üzemanyagokon belül a prémium motorbenzinből 99 millió liter fogyott, 33,1 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A 95-ös motorbenzinből ugyanakkor 748 millió litert tankoltak az autósok, 46,7 százalékkal többet, mint az előző év hasonló időszakában.
A prémium dízel fogyasztása 114 millió liter volt az első fél évben, ami 21,5 százalékos csökkenés az egy évvel korábbihoz képest. A nem prémium gázolaj eladása 1,39 milliárd liter volt, ez 43,6 százalékos emelkedés az előző év azonos időszakához képest.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

