Hírek
2018. Június 01. 11:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
200 milliós sikkasztás gyanúja miatt került házi őrizetbe egy jemeni férfi
Házi őrizetbe került egy jemeni férfi, aki a gyanú szerint több magyarországi egészségügyi kezelési központ vezetőjeként csaknem 200 millió forintot sikkasztott el
- tájékoztatta a Pécsi Törvényszék szóvivője az MTI-t pénteken. Barkaszi Attila közölte: a kényszerintézkedést különösen nagy értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás és folytatólagosan elkövetett számvitel rendje megsértésének megalapozott gyanúja miatt rendelte el egy hónapra a Pécsi Járásbíróság csütörtökön.
A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított jemeni férfi 2009 és 2012 között összesen 21 magyarországi infrahang egészségügyi kezelési központot üzemeltetett érszűkületes betegek ellátására - ismertette a szóvivő.
Hozzátette: a páciensek kezeléséből származó bevételeknek csak egy részéről állítottak ki számlát, a többit nem vezették fel a könyvelésbe, így azokat eltitkolták. A gyanúsított által elsikkasztott jövedelem csaknem kétszázmillió forint volt.
A jemeni férfit nemzetközi elfogatóparancs alapján, külföldön fogták el, majd átadták a magyar hatóságoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
