Hírek
2019. Február 18. 10:50, hétfő |
Helyi
Forrás: kadarka.net
150 millió forint értékben támogatja a nyelvtanulást a Szekszárdi Szakképzési Centrum projektje
Az angol, német és orosz nyelvek oktatására Szekszárdon, Bonyhádon, Dombóváron, Dunaföldváron, Pakson és Tamásiban kerül sor.
150 millió forint értékben támogatja a nyelvtanulást a Szekszárdi Szakképzési Centrum projektje. Az idegen nyelv ismerete nem csak az egyén, hanem a munkaerő-piaci igények szempontjából is kiemelt jelentőségű. Az elmúlt években, évtizedekben – főleg a kisebb országokban – az idegen nyelv ismerete, tanulása a korábbi évekhez képest még inkább felértékelődött. Ennek ellenére Magyarországon a lakosság úgynevezett idegen nyelvi készségei – a statisztikai adatok alapján – igen alacsonyak, idegen nyelveket kevesen beszélnek. Bár a rendszerváltás óta érezhető némi javulás, hiszen 1990-ben a lakosság – saját bevallás alapján – 9 százaléka, tíz évvel később 15 százaléka vallotta magáról, hogy anyanyelvén kívül még legalább egy idegen nyelvet beszél. 2012-re ez a szám elérte a 35 százalékot, viszont ezzel az adattal, a növekedés ellenére is, az Európai Unióban utolsó helyen áll Magyarország. A kormány célul tűzte ki, hogy a felsoroltakon változtasson, így egy pályázati felhívást intézett a szakképzési centrumok számára a lakosság idegen nyelvi kompetenciáinak fejlesztése érdekében. A Szekszárdi Szakképzési Centrum a GINOP „Idegen nyelvi készségek fejlesztése a Szekszárdi Szakképzési Centrumban” elnevezésű projekt megvalósításával célul tűzte ki, hogy a lakosság minél nagyobb aránya vegyen részt olyan idegen nyelvi oktatásban, képzésben, amely lehetővé teszi a munkaerő-piaci szempontból is releváns ismeretek, készségek, kompetenciák és nyelvi készségek elsajátítását, megszerzését. Az angol, német és orosz nyelvek oktatására Szekszárdon, Bonyhádon, Dombóváron, Dunaföldváron, Pakson és Tamásiban kerül sor. A nyelvoktatásban részt vehetnek a munkaképes korú (16-65 év) idegen nyelvi készségekkel nem, vagy alacsony szinten rendelkező, legfeljebb középfokú végzettséggel vagy szakképesítéssel rendelkező személyek. A projektről részletesebb információk a www.szekszardiszc.hu weboldalon találhatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 14. 07:49, csütörtök | Helyi
Orvvadászattal gyanúsítanak egy szakcsi férfit
Orvvadászat és egyéb bűncselekmények alapos gyanújával hallgattak ki a dombóvári rendőrök egy vadászengedéllyel rendelkező szakcsi férfit.
2026. Május 07. 10:26, csütörtök | Helyi
Az Év Tolna Vármegyei Rendvédelmi Alkalmazottja
Nagyné Ferencz Lívia rendvédelmi igazgatási alkalmazott érdemelte ki az elismerő címet Tamásiból.
2026. Május 05. 20:42, kedd | Helyi
Állásbörzét szerveznek május 13-án Dombóváron
A Tolna Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztálya 2026. május 13-án, 9:00 órai kezdettel állásbörzét szervez Dombóváron, a Művelődési Házban.

